Mládež

Co je to SOM?

SOM neboli Seniorátní Odbor Mládeže pod křídly Českobratrské církve Evangelické působí v rámci Ústeckého seniorátu(~kraje).

Členy SOMu zvoleného na konci roku 2010 jsou:

• Bára Pištorová (předsedkyně SOMu)
  • Vít Vondráček, Teplice (místopředseda SOMu)
  • Věra Jirsáková, Teplice
  • Matouš Kotek, Louny
  • Alžběta Gaudynová, Teplice (náhradnice)
  • Dorota Cimburová, Chotiněves (náhradnice)
  • Jiří Bureš, Chomutov (seniorátní farář pro mládež)

Jsme volená skupina leaderů, která má za úkol tvořit příležitosti k setkávání mladých lidí (10-30 LET). SOM pracuje pod hlavičkou církve a proto je složen hlavně z věřících křesťanů, kteří se snaží přiblížit a případně i nabízet Evangelium – tu dobrou zprávu všem, kteří o to stojí.

SOM volí sami mládežníci z účastníků našich akcí. Rozměry akcí byly doposud spíše komorní, kdy se schází nejvýše desítky mladých lidí. SOM pracuje pod hlavičkou církve a jeho členové z toho nemají žádný finanční zisk nebo jiný prospěch. Jediné, co lze v našich řadách získat je nějaká ta zkušenost (k nezaplacení !!!). Členové SOMu jsou voleni na dva (2) roky.

SOM se snaží několikrát do roka pořádat různé akce:

• „sjezd seniorátní mládeže“ nyní zvaný „Špek“
  • výlet
  • vodu
  • koncert
  • …. a jiné kulturní či sportovní akce

O těchto akcích se můžete dozvědět na tomto webu, nebo případně na nejbližší evangelické faře viz rozcestník.

Pozvání
Na naše setkání má možnost přijít kdokoliv z široké veřejnosti (prosíme vás: v rámci udané věkové kategorie 10-30let, díky). Přijďte a budete vítáni. Máte možnost poznat křesťany: živě!
Pro neznalé: Součástí drtivé většiny pořádaných akcí je mimo udávaného programu také zpěv ze zpěvníku Svítá (s kytarou?, piánem, …), modlitby před jídlem a večerní pobožnost (= krátké čtení z bible nebo úvaha a modlitba). V tomto ohledu stačí, když jen budete sedět a poslouchat. Pobožnosti i modlitby trvají většinou jen několik minut.

Na naši práci dohlíží senior ústeckého seniorátu a farář z Krabčic – Jan Kupka. Každé setkání by se mělo (bohužel se tak ne vždy děje) ohlašovat při ohláškách ve všech sborech seniorátu a zde na webu. Mimo jiné by tu v průběhu času měly přibývat další informace (fotky, texty, kontakty atd.). Našim cílem je nabídnout účastníkům zajímavé akce s lákavým obsahem a to pro většinu. Takže pokud si myslíte, že vám na našich akcích nebo www stránkách něco chybí, či máte-li jiný zajímavý námět (téma programu, hru, píseň apod.) prosím neváhejte a kontaktujte nás.
Více na tomto odkazu